>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62997
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52201
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92238
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02353
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.02051
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91611
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62256
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22177
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62387
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42220
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62322
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22117
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63327
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12538
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1910
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92146
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52505
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.52027
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32090
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42077
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32100
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02408
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62398
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02572
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11717
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32184
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42085
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32168
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.32024
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71942
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72099
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13120
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42377
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32369
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82128
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.12016
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21963
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21901
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22082
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12597
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.72007
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51998
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62076
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12268
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72131
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51980
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32235
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92167
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22052
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02187
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.62001
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72057
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31978
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62075
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32137
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42052
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.32045
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12127
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.22043
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71932
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51895
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41995
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.52020
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32108
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01914
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81993
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.82030
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01591
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02058
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22414
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31910
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71977
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41513
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41555
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91915
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11904
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0921
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31892
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91991
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5878
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51961
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41889
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01978
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01942
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22104
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11411
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61920
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51952
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61991
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12108
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81937
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11874
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81950
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32354
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91504
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21470
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11909
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91778
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41684
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01751
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91662
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41798
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71678
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41697
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91387
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21719
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41723
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2758
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21751
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21850
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4784
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01689
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81743
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61649
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61762
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01911
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61895
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01864
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81828
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62276
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21482
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82084
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81664
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81722
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11686
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61673
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91830
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01702
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41802
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71743
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81762
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21851
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21882
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92120
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71994
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11466
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11852
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61788
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51890
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21903
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11852
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41941
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31680
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41719
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21810
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51835
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11833
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91699
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21647
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71703
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21729
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51678
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72117
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22290
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12311
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31810
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81653
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61749
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01748
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31744
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71928
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41789
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41381
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8762
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71725
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31747
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31940
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01811
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31664
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91901
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71681
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51631
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51902
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11814
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51700
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5755
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31684
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71800
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81724
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81977
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91734
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81809
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91765
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81703
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41681
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32233
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21889
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51916
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81644
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21670
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51731
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71177
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31763
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41219
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81362
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21361
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31688
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51702
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21620
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51636
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11722
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71650
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.42028
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61811
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41750
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21767
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11766
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71620
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01711
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11714
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11706
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51369
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81951
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11671
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81657
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41648
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81369
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31690
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31627
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31721
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31764
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21768
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21797
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51918
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51822
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31910
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91691
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41626
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51795
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51627
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01717
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41721
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21622
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41334
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71667
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01705
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31956
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.72049
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81752
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01471
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61182
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21822
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11706
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22173
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61997
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32483
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71193
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11588
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11657
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31805
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91593
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11771
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32175
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.22008
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51760
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01665
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81750
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21797
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91715
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21817
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71664
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31795
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21821
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61897
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81766
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91748
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81663
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41606
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81719
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51608
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51622
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01799
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71770
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91649
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61754
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51591
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31679
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01656
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11402
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51736
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01754
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51748
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61642
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61665
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12095
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01801
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51866
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72164
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.32041
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32308
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31986
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01629
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71860
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31767
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11745
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01697
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21478
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61689
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51564
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21600
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11669
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11824
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51586
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91267
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51615
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51728
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61607
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91320
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61610
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91772
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81802
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31687
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01604
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71301
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01720
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11564
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31709
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41690
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91677
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41621
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91628
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51784
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51811
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41881
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01670
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81794
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91740
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41636
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81781
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51609
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11685
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71692
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71701
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51568
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31621
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91576
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51804
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61295
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61411
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41276
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31786
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31659
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.02008
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42215
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.72024
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01547
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4718
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01429
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71729
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01756
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41299
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5830
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51630
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01597
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11660
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71668
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91307
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01666
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21556
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81633
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61788
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12534
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71605
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31716
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01608
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21624
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61728
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21675
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21589
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01531
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31689
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11690
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51483
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61575
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51581
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81660
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81721
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21636
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11604
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01821
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91695
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41566
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01653
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01610
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41688
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11773
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01600
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31818
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51599