>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62930
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52135
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92181
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02287
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01986
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91539
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62189
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22123
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62327
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42155
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62253
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22049
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63266
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12488
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1865
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92093
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52452
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51981
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32035
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42023
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32051
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02359
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62351
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02523
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11660
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32126
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42042
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32118
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31975
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71892
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72050
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13073
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42332
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32314
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82082
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11973
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21907
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21853
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22029
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12551
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71949
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51953
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62022
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12223
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72086
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51923
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32187
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92125
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22003
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02134
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61951
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72007
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31926
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62016
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32083
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42000
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31992
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12085
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21996
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71885
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51846
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41941
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51965
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32060
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01839
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81943
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81979
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01540
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02002
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22368
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31858
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71924
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41461
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41506
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91864
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11854
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0865
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31842
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91931
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5823
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51915
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41843
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01930
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01887
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22055
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11351
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61871
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51899
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61941
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12055
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81893
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11819
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81903
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32308
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91448
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21420
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11859
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91734
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41637
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01704
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91610
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41751
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71629
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41650
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91329
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21669
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41676
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2706
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21700
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21792
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4735
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01640
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81689
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61599
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61710
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01864
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61832
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01814
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81773
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62228
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21436
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82037
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81608
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81678
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11634
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61629
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91775
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01652
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41753
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71701
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81715
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21805
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21827
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92077
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71950
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11413
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11796
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61740
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51843
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21848
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11807
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41888
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31629
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41663
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21758
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51790
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11788
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91645
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21596
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71652
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21684
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51629
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72065
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22238
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12256
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31760
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81606
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61704
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01705
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31685
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71876
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41741
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41322
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8704
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71673
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31698
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31888
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01759
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31615
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91857
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71629
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51577
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51853
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11768
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51647
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5708
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31631
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71757
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81675
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81928
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91676
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81764
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91705
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81656
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41635
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32181
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21838
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51858
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81594
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21617
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51684
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71125
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31718
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41166
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81302
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21310
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31628
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51652
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21570
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51584
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11669
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71598
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41970
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61769
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41696
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21723
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11719
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71570
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01658
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11660
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11652
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51315
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81898
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11617
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81605
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41599
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81321
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31634
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31574
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31678
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31716
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21716
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21750
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51865
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51770
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31855
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91636
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41566
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51737
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51572
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01666
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41668
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21573
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41278
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71613
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01648
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31902
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71998
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81699
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01416
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61130
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21769
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11657
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22117
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61945
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32432
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71140
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11544
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11601
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31746
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91540
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11716
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32129
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21960
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51706
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01614
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81699
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21746
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91661
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21768
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71619
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31740
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21767
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61849
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81716
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91701
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81616
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41559
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81672
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51564
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51565
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01745
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71718
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91604
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61705
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51535
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31628
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01605
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11350
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51685
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01708
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51692
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61588
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61619
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12046
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01744
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51812
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72120
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31989
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32253
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31939
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01577
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71807
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31711
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11696
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01649
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21426
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61644
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51510
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21550
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11614
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11773
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51529
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91206
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51569
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51678
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61554
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91273
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61549
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91719
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81755
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31636
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01549
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71243
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01668
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11509
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31657
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41644
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91633
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41567
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91578
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51734
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51761
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41833
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01623
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81730
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91695
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41578
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81727
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51553
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11637
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71642
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71654
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51515
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31571
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91522
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51750
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61245
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61359
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41222
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31732
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31608
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01954
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42165
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71976
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01492
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4665
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01377
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71677
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01713
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41252
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5773
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51573
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01543
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11609
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71620
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91248
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01607
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21503
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81593
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61742
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12480
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71560
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31664
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01557
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21574
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61680
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21628
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21539
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01477
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31645
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11633
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51430
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61520
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51528
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81612
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81672
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21593
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11562
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01769
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91646
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41513
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01605
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01564
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41641
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11720
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01545
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31771
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51540