>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland   

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.63419
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52681
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92650
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02771
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.02492
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.92124
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62715
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22604
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62815
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42633
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62754
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22620
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63771
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12941
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.11330
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92551
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52913
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.52382
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32553
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42479
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32483
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02802
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62790
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02974
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.12092
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32583
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32574
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.32414
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.72320
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72496
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13510
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42770
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32751
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82597
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.12396
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.22352
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.22287
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22487
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.13112
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.72418
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.52390
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62486
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12657
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72552
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.52388
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32623
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92585
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22511
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02616
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.62391
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72458
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.32353
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62463
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32537
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42498
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.32449
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12507
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.22481
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.72307
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.52274
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.42399
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.52423
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32508
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.02325
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.82383
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.82415
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01995
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02449
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22808
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.32287
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.72352
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41944
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41913
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.92280
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.12338
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.01313
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.32265
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.92430
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.51290
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.52354
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.42271
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.02347
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.02351
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22483
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11815
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.62315
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.52349
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.62377
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12496
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.82307
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.12276
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.82340
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32731
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91916
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21861
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.12287
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.92230
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.42077
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.02186
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.92060
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.42178
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.72062
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.42079
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91776
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.22113
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.42113
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.21157
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.22194
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.22258
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.41216
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.02098
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.82140
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.62014
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.62143
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.02293
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.62360
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.02240
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.82236
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62664
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21892
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82472
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.82047
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.82103
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.12053
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.62062
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.92216
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.02135
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.42184
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.72126
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.82160
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.22231
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.22261
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92490
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.72355
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11843
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.12291
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.62171
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.52276
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.22342
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.12234
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.42374
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.32071
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.42092
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.22188
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.52251
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.12201
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.92071
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.22033
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.72065
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.22121
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.52062
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72496
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22681
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12698
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.32179
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.82033
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.62121
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.02130
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.32129
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.72309
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.42177
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41773
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.81165
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.72149
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.32129
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.32335
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.02206
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.32047
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.92301
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.72060
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.52029
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.52320
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.12203
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.52093
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.51136
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.32065
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.72172
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.82089
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.82348
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.92117
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.82192
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.92142
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.82077
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.42080
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32610
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.22352
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.52331
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.82027
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.22054
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.52115
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71594
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.32127
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41614
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81779
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21750
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.32057
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.52099
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21999
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.52037
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.12123
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.72078
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.42415
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.62240
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.42179
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.22129
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.12175
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.72004
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.02091
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.12106
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.12084
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51759
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.82352
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.12056
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.82050
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.42052
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81754
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.32106
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.32017
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.32121
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.32178
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.22139
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.22165
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.52324
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.52219
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.32273
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.92069
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.42042
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.52182
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.52024
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.02095
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.42111
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.22015
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41714
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.72043
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.02122
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.32341
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.72530
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.82122
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01883
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61603
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.22196
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.12071
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22564
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.62396
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32871
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71624
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11958
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.12042
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.32195
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91990
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.12133
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32543
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.22392
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.52167
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.02047
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.82126
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.22172
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.92104
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.22199
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.72037
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.32169
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.22213
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.62276
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.82151
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.92166
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.82058
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41974
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.82076
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51985
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.52030
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.02254
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.72146
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.92028
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.62155
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51980
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.32075
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.02024
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11804
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.52119
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.02129
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.52116
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.62030
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.62054
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12470
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.02207
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.52252
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72529
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.32409
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32681
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.32364
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.02020
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.72226
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.32140
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.12147
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.02074
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21837
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.62066
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51935
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.22044
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.12081
   Rifugio Auronzo DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42464
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.12269
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51978
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91647
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51999
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.52131
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61996
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91714
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61970
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.92199
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.82250
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.32069
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01977
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71672
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.02147
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11948
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.32090
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.42054
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.92076
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.42001
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.92005
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.52173
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.52267
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.42261
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.02048
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.82184
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.92125
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.42050
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.82168
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51989
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.12072
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.72096
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.72072
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.52022
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.32020
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91960
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.52204
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61676
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61770
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41663
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.32191
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.32043
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.02384
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42590
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.72413
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01916
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.41111
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01796
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.72168
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.02139
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41668
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.51226
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.52033
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01970
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.12045
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.72072
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91705
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.02057
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21935
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.82039
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.62161
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12926
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71988
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.32103
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01999
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.22017
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.62128
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.22046
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21970
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01915
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.32109
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.12111
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51844
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61936
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51960
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.82036
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.82112
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.22013
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11974
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.02187
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.92077
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41949
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.02033
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01986
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.42088
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.12156
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01991
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.32206
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51972