>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland   

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.63189
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52398
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92428
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02547
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.02243
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91821
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62466
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22366
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62582
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42410
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62531
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22338
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63523
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12713
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.11103
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92326
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52684
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.52186
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32273
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42248
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32263
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02581
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62564
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02740
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11887
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32352
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32349
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.32195
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.72106
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72269
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13287
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42551
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32533
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82297
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.12184
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.22131
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.22067
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22263
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12776
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.72195
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.52158
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62261
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12431
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72305
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.52157
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32402
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92336
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22226
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02367
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.62174
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72226
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.32135
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62245
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32315
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42238
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.32227
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12292
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.22221
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.72094
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.52060
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.42184
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.52207
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32275
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.02080
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.82164
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.82198
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01766
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02227
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22588
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.32073
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.72131
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41693
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41714
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.92070
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.12069
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.01084
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.32053
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.92172
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.51061
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.52133
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.42057
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.02140
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.02129
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22266
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11591
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.62088
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.52127
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.62161
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12273
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.82098
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.12063
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.82113
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32516
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91672
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21643
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.12074
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91952
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41858
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01912
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91834
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41965
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71844
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41858
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91558
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21903
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41900
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2932
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21932
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.22027
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4957
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01881
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81925
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61809
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61924
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.02075
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.62087
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.02026
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.82016
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62441
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21642
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82254
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81829
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81877
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11847
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61840
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.92002
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01911
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41971
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71908
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81934
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.22018
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.22048
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92275
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.72147
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11628
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.12036
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61953
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.52059
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.22086
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.12019
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.42125
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31861
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41887
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21977
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51992
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11987
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91860
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21820
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71863
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21897
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51840
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72284
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22466
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12483
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31972
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81820
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61912
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01914
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31905
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.72097
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41948
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41560
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8942
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71899
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31918
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.32120
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01983
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31837
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.92070
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71843
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51815
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.52089
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11983
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51870
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5923
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31851
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71961
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81882
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.82137
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91898
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81981
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91931
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81869
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41850
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32392
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.22057
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.52076
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81816
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21845
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51898
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71347
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31923
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41396
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81549
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21531
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31848
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51874
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21783
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51817
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11904
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71821
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.42199
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61983
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41945
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21922
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11928
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71787
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01877
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11894
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11869
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51534
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.82113
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11842
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81834
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41830
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81539
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31867
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31795
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31893
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31933
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21926
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21958
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.52092
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51996
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.32067
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91860
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41818
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51963
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51809
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01883
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41880
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21791
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41499
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71827
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01895
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.32126
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.72212
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81908
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01626
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61368
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21984
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11864
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22341
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.62169
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32656
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71381
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11747
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11830
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31972
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91766
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11928
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32325
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.22169
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51943
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01836
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81915
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21958
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91879
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21985
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71827
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31953
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21995
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.62060
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81929
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91902
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81832
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41768
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81873
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51760
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51799
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01990
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71928
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91802
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61916
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51768
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31855
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01814
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11567
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51894
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01908
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51903
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61818
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61825
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12258
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01991
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.52025
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72315
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.32205
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32468
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.32144
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01797
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.72014
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31926
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11919
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01854
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21631
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61852
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51722
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21788
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11865
   Rifugio Auronzo DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42253
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11994
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51749
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91430
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51779
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51885
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61782
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91496
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61764
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91945
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81977
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31856
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01764
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71456
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01896
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11725
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31870
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41846
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91835
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41780
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91791
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51947
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51971
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.42043
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01829
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81972
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91909
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41828
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81946
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51772
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11850
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71861
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71860
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51738
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31803
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91746
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51972
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61457
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61568
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41441
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31960
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31823
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.02163
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42374
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.72185
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01711
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4889
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01589
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71898
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01911
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41459
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5991
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51798
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01761
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11819
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71827
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91467
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01842
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21721
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81793
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61944
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12723
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71774
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31877
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01785
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21805
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61894
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21835
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21755
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01704
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31863
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11863
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51637
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61727
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51744
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81816
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81881
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21800
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11763
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01980
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91869
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41734
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01820
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01776
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41855
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11932
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01769
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31979
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51762