>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.63053
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52256
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92291
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02410
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.02103
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91667
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62316
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22232
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62440
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42273
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62382
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22175
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63377
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12584
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1961
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92189
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52549
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.52068
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32139
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42122
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32140
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02453
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62441
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02613
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11762
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32228
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42130
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32214
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.32067
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71986
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72142
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13159
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42421
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32408
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82172
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.12059
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.22007
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21941
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22128
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12638
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.72055
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.52038
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62128
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12310
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72175
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.52018
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32278
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92212
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22095
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02232
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.62043
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72101
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.32017
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62119
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32180
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42103
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.32091
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12172
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.22088
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71972
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51938
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.42043
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.52070
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32153
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01957
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.82038
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.82071
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01633
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02101
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22456
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31949
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.72014
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41558
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41596
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91952
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11945
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0965
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31936
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.92038
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5923
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.52004
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41931
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.02018
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01989
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22145
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11460
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61961
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51995
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.62038
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12149
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81977
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11926
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81993
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32397
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91547
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21512
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11950
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91823
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41727
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01794
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91704
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41842
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71721
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41735
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91430
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21765
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41772
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2803
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21796
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21895
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4825
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01737
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81790
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61691
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61807
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01953
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61944
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01905
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81871
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62316
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21525
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82133
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81707
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81761
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11726
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61714
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91872
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01757
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41843
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71787
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81805
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21895
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21927
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92160
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.72034
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11507
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11898
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61830
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51932
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21953
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11897
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41990
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31727
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41760
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21851
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51874
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11876
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91742
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21690
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71744
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21772
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51718
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72158
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22334
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12355
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31851
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81698
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61788
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01790
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31787
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71972
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41828
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41424
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8807
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71768
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31789
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31984
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01853
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31710
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91944
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71723
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51680
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51943
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11860
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51744
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5797
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31726
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71841
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81764
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.82017
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91777
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81851
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91807
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81743
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41721
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32272
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21928
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51955
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81689
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21716
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51774
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71221
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31806
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41267
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81407
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21404
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31729
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51746
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21660
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51685
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11761
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71693
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.42075
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61852
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41790
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21805
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11804
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71663
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01753
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11763
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11745
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51409
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81993
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11714
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81700
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41693
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81412
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31733
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31672
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31767
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31804
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21810
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21841
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51963
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51866
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31949
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91735
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41669
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51835
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51674
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01758
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41764
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21668
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41379
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71709
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01754
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.32001
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.72091
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81790
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01511
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61230
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21866
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11747
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22215
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.62042
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32531
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71242
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11628
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11703
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31849
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91636
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11812
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32213
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.22048
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51806
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01709
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81790
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21837
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91757
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21860
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71706
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31835
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21867
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61939
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81809
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91787
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81707
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41646
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81760
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51650
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51666
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01843
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71808
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91691
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61793
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51637
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31727
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01693
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11442
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51779
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01793
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51788
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61690
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61709
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12137
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01844
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51904
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72201
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.32085
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32350
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.32025
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01672
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71899
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31807
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11789
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01735
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21518
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61730
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51604
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21648
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11714
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11867
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51627
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91307
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51658
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51768
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61654
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91365
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61647
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91815
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81842
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31732
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01645
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71342
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01764
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11605
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31754
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41730
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91717
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41663
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91671
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51823
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51850
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41926
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01709
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81838
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91783
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41680
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81821
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51653
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11728
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71736
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71742
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51611
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31667
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91618
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51846
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61334
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61452
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41317
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31826
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31705
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.02052
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42258
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.72063
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01588
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4760
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01472
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71772
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01794
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41343
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5871
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51673
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01636
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11703
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71710
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91351
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01708
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21596
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81678
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61825
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12573
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71646
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31759
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01654
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21672
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61767
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21716
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21629
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01572
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31735
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11732
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51522
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61615
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51623
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81698
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81761
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21676
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11644
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01861
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91738
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41609
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01696
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01651
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41730
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11814
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01644
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31857
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51639