>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62977
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52183
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92219
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02335
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.02029
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91589
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62236
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22158
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62368
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42200
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62302
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22098
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63308
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12520
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1894
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92131
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52491
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.52014
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32072
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42064
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32084
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02392
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62382
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02557
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11699
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32166
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42071
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32152
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.32007
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71926
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72084
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13103
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42361
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32352
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82115
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.12003
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21946
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21886
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22065
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12584
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71989
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51983
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62058
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12255
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72117
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51960
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32218
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92154
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22037
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02170
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61988
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72041
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31963
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62060
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32120
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42037
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.32031
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12112
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.22026
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71917
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51881
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41979
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.52003
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32092
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01897
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81978
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.82014
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01575
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02044
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22397
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31897
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71961
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41497
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41542
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91897
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11889
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0903
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31876
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91974
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5860
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51946
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41874
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01965
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01927
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22087
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11392
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61905
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51937
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61975
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12091
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81920
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11857
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81933
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32338
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91488
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21455
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11893
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91765
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41668
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01737
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91649
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41783
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71663
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41683
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91371
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21706
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41710
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2741
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21739
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21828
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4768
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01675
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81726
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61632
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61746
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01896
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61878
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01846
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81812
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62260
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21465
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82070
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81648
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81706
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11669
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61660
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91810
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01686
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41790
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71730
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81748
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21836
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21866
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92105
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71979
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11449
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11834
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61771
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51875
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21888
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11838
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41925
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31663
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41704
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21795
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51819
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11819
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91684
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21631
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71685
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21715
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51664
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72100
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22273
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12294
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31793
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81638
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61734
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01736
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31728
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71912
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41778
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41365
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8745
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71709
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31732
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31924
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01795
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31649
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91888
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71664
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51616
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51886
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11798
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51685
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5740
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31669
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71783
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81708
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81963
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91720
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81794
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91748
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81689
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41665
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32218
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21874
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51898
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81630
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21657
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51718
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71159
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31749
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41202
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81345
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21346
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31667
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51686
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21603
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51621
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11708
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71633
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.42013
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61797
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41732
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21754
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11752
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71604
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01695
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11698
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11692
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51352
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81936
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11655
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81642
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41635
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81353
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31677
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31612
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31707
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31747
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21753
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21781
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51905
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51806
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31892
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91676
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41609
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51779
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51612
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01703
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41705
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21606
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41318
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71651
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01690
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31942
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.72033
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81735
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01453
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61164
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21806
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11692
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22158
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61982
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32469
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71177
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11574
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11641
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31788
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91577
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11752
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32163
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21994
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51745
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01651
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81736
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21782
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91700
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21804
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71650
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31780
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21804
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61882
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81748
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91730
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81648
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41593
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81706
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51596
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51607
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01784
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71753
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91637
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61738
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51574
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31666
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01642
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11386
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51720
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01742
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51734
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61627
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61650
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12080
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01785
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51852
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72153
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.32027
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32291
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31971
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01615
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71846
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31751
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11731
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01682
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21464
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61675
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51549
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21587
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11654
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11810
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51568
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91251
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51603
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51714
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61593
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91306
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61591
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91756
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81789
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31674
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01590
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71282
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01705
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11549
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31693
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41677
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91665
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41606
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91615
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51771
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51797
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41867
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01657
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81776
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91725
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41621
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81766
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51597
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11673
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71678
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71689
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51555
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31609
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91560
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51790
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61281
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61395
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41261
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31772
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31645
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01993
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42200
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.72011
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01531
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4701
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01413
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71714
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01743
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41285
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5814
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51616
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01583
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11646
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71653
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91289
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01652
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21545
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81622
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61772
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12517
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71594
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31701
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01592
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21609
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61713
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21661
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21575
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01516
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31673
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11674
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51466
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61559
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51566
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81645
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81708
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21621
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11591
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01806
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91681
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41553
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01640
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01596
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41675
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11760
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01587
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31806
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51585