>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland   

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.63481
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52751
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92691
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02841
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.02555
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.92172
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62781
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22665
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62880
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42700
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62818
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22666
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63836
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.13006
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.11403
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92591
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52953
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.52428
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32625
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42546
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32520
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02844
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62859
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.03047
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.12128
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32622
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32612
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.32484
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.72381
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72540
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13587
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42832
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32817
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82638
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.12438
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.22416
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.22329
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22554
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.13188
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.72488
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.52457
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62556
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12718
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72632
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.52433
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32691
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92651
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22578
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02690
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.62456
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72522
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.32415
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62528
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32607
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42569
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.32516
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12546
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.22548
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.72372
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.52343
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.42469
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.52493
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32574
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.02397
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.82450
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.82477
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.02066
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02516
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22883
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.32323
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.72416
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.42018
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41950
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.92344
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.12404
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.01385
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.32328
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.92496
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.51356
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.52390
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.42339
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.02408
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.02397
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22546
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11876
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.62382
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.52412
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.62417
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12537
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.82378
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.12317
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.82381
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32795
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91982
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21927
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.12324
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.92300
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.42121
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.02262
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.92101
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.42240
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.72102
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.42116
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91843
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.22157
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.42186
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.21193
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.22261
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.22332
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.41289
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.02148
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.82211
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.62073
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.62211
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.02353
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.62399
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.02314
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.82278
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62721
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21931
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82506
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.82115
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.82140
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.12092
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.62124
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.92283
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.02200
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.42227
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.72170
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.82223
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.22301
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.22307
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92532
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.72416
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11878
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.12354
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.62235
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.52336
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.22388
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.12272
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.42414
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.32114
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.42130
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.22229
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.52325
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.12237
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.92137
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.22100
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.72128
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.22183
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.52124
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72536
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22748
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12734
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.32239
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.82103
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.62185
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.02194
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.32170
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.72376
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.42249
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41809
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.81205
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.72194
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.32168
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.32395
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.02247
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.32083
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.92341
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.72121
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.52072
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.52363
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.12243
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.52157
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.51171
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.32133
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.72211
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.82153
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.82390
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.92192
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.82232
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.92219
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.82152
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.42148
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32677
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.22430
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.52377
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.82071
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.22099
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.52177
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71662
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.32187
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41651
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81844
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21792
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.32093
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.52165
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.22072
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.52103
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.12163
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.72117
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.42453
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.62286
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.42248
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.22172
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.12247
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.72073
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.02157
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.12171
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.12122
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51824
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.82417
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.12135
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.82091
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.42124
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81822
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.32143
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.32091
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.32189
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.32248
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.22203
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.22204
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.52390
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.52280
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.32310
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.92135
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.42108
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.52226
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.52065
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.02163
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.42182
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.22059
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41749
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.72112
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.02187
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.32402
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.72597
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.82157
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01928
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61636
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.22235
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.12116
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22627
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.62434
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32934
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71663
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11995
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.12085
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.32259
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.92062
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.12199
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32581
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.22430
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.52234
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.02090
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.82170
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.22233
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.92163
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.22238
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.72104
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.32204
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.22279
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.62343
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.82210
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.92236
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.82097
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.42042
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.82137
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.52052
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.52098
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.02296
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.72184
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.92091
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.62221
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.52020
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.32137
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.02059
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11870
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.52159
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.02192
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.52183
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.62098
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.62118
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12528
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.02281
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.52291
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72570
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.32469
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32746
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.32401
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.02087
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.72267
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.32181
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.12214
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.02133
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21878
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.62124
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51971
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.22080
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.12153
   Rifugio Auronzo DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42499
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.12307
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.52044
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91692
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.52063
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.52201
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.62063
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91753
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.62033
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.92251
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.82319
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.32109
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.02012
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71739
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.02185
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.12011
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.32162
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.42113
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.92115
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.42059
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.92044
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.52238
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.52331
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.42300
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.02113
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.82245
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.92186
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.42119
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.82210
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.52033
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.12111
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.72160
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.72135
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.52088
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.32061
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91999
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.52244
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61741
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61807
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41699
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.32262
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.32086
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.02451
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42631
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.72450
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01953
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.41148
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01833
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.72232
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.02203
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41731
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.51286
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.52103
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.02040
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.12116
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.72138
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91777
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.02122
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.22003
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.82104
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.62222
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12962
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.72051
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.32165
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.02068
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.22060
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.62167
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.22108
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.22012
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01978
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.32151
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.12183
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51887
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61995
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.52023
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.82101
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.82172
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.22080
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.12013
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.02224
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.92143
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41989
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.02095
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.02046
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.42125
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.12208
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.02060
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.32241
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.52019