>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland   

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Rocky Mountains
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Guardsmann Pass )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.63238
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.52448
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.92482
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.02593
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.02289
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91884
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.62525
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.22426
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.62633
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.42461
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.62575
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.22397
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.63568
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12762
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.11152
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.92373
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52732
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.52222
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.32324
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.42296
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.32310
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02630
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.62608
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02793
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11934
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.32408
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.32395
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.32245
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.72153
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.72318
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.13333
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.42597
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.32584
   Banyuls PyreneeënCataluñaEspolla9.52683572.80.82355
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.12226
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.22180
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.22114
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.22313
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12833
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.72244
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.52212
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.62311
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.12487
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.72356
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.52207
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.32455
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.92391
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.22276
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.02422
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.62220
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.72280
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.32189
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.62291
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.32363
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.42287
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.32274
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.12342
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.22286
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.72137
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.52103
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.42231
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.52253
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.32331
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.02133
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.82208
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.82247
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01813
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.02275
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22637
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.32119
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.72177
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41745
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41756
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.92116
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.12116
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.01131
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.32099
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.92235
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.51110
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.52179
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.42105
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.02185
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.02175
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.22314
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11640
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.62143
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.52175
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.62209
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.12322
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.82147
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.12114
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.82166
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.32561
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91723
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21692
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.12118
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.92004
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41913
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01963
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91888
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.42015
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71890
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41904
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91607
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21949
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41946
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2981
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21985
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.22075
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.41007
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01927
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81976
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61854
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61978
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.02122
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.62153
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.02076
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.82065
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.62495
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21689
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.82301
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81878
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81929
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11898
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61886
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.92049
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01967
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.42019
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71960
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81980
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.22063
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.22094
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.92325
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.72199
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11677
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.12090
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.62000
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.52106
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.22144
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.12068
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.42186
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31908
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41933
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.22025
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.52043
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.12032
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91906
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21867
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71908
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21948
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51887
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.72330
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.22514
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.12529
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.32018
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81867
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61959
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01964
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31955
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.72144
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41997
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41605
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8991
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71955
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31968
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.32164
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.02032
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31881
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.92120
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71890
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51862
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.52148
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.12036
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51918
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5968
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31898
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.72006
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81929
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.82183
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91950
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.82030
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91977
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81914
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41907
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.32444
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.22103
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.52135
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81863
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21890
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51947
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.71398
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31969
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.41448
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.81601
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.21580
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31894
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51923
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21828
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51864
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11957
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71873
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.42247
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.62033
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.42006
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21967
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11977
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71836
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01929
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11942
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11915
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.51583
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.82162
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11887
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81884
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41880
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81587
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31922
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31841
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31938
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31979
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21970
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.22005
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.52141
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.52047
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.32111
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91903
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41871
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.52007
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51856
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01928
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41927
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21838
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.41548
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71872
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01945
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.32170
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.72269
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81956
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01671
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.61417
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.22030
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11911
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.22385
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.62221
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32702
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.71439
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11792
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11877
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.32020
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91813
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11972
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.32374
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.22218
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51993
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01884
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81964
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.22006
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91926
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.22028
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71871
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.32003
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.22042
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.62107
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81975
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91950
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81883
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41814
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81917
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51810
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51851
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.02041
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71975
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91863
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61969
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51813
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31901
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01857
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11616
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51939
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01958
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51948
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61864
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61875
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.12304
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.02041
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.52075
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.72358
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.32255
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.32513
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.32194
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01848
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.72061
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31976
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11973
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01901
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21674
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61901
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51771
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21846
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11916
   Rifugio Auronzo DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.42299
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.12068
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51800
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.91477
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51826
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51935
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61829
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.91541
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61809
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.92002
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.82029
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31901
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01812
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.71503
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01953
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11770
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31920
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41889
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91884
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41828
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91837
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51999
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.52023
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.42094
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01876
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.82020
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91960
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41882
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81993
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51819
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11895
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71925
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71907
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51785
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31852
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91790
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.52028
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.61504
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61613
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.41486
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.32013
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31877
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.02217
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.42423
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.72234
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01754
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4936
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01633
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71957
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01955
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.41507
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.51042
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51853
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01808
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11867
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71876
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.91520
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01898
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21769
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81840
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61989
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12766
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71823
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31930
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01831
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21850
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61954
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21879
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21799
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01749
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31920
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11918
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51681
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61772
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51793
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81866
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81934
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21852
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11812
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.02026
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91914
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41782
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01871
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01823
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41905
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11988
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01823
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.32036
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51810