>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62318
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51607
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91654
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01451
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01733
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9999
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61590
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21600
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61777
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41609
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61661
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21463
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62744
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11973
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1374
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91608
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51968
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51528
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31527
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41538
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31552
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01872
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61818
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02042
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11191
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31651
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41593
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31617
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31519
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71429
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71598
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12558
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41832
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31835
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81633
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11492
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21421
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21414
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21520
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12052
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71451
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51498
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61522
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11770
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71584
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51428
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31714
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91667
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21557
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01665
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61449
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71543
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31466
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61563
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31620
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41505
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31477
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11624
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21559
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71425
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51415
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41423
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51446
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31603
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01344
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81474
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81505
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01102
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01537
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21915
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31415
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71461
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41019
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41076
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91407
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11407
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0395
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31402
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91504
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5364
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51451
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41411
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01447
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01400
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21552
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1907
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61420
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51440
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61485
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11573
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81411
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11332
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81481
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31842
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91018
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2997
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11417
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91323
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41219
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01263
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91208
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41336
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71221
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41252
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9907
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21200
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41238
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2296
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21276
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21380
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4320
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01202
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81245
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61303
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01463
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61411
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01369
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81358
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61791
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61182
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21024
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81570
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81194
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81242
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11214
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61221
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91360
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01235
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41302
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71251
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81285
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21373
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21406
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91640
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71546
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11020
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11347
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61310
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51428
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21403
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11387
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41473
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31204
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41215
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21317
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51377
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11390
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91224
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21193
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71221
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21258
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51240
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71657
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21793
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11812
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31336
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81185
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61317
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01299
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31288
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71471
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41331
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8284
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4922
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71253
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31268
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31470
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01331
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31190
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91458
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71207
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51141
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51395
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11362
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51267
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5295
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31213
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71347
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81238
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81526
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91266
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81360
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91301
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81217
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41204
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31712
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21408
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51410
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81197
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21213
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51249
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7737
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31315
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4748
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8883
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2910
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31220
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51243
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21163
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51174
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11281
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71191
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41562
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61321
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41281
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21316
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11311
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71159
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01263
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11203
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11239
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5916
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81464
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11197
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81186
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41181
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8897
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31219
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31165
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31232
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21293
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21358
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51436
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51376
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31405
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91207
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41150
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51286
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51156
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01256
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31320
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41245
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21178
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4841
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71210
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01202
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31451
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71544
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81283
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01006
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6725
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21385
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11237
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21676
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61530
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31994
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7722
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11158
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11178
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31323
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91143
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11299
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31691
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21464
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51266
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01219
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81281
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21317
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91251
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21347
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71195
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31342
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21315
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61443
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81293
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91282
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81230
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41159
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81262
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51142
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01343
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71296
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91198
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51139
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31207
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61305
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01184
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1939
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51247
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01312
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51313
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61155
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51153
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61194
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11621
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01327
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51373
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71673
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31515
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31869
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31541
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01165
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71409
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31300
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11310
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01231
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2999
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61244
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51110
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21151
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11179
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11333
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51097
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9829
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51149
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51253
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61160
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9862
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61148
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91345
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81345
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31207
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01136
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7834
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01286
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11103
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31258
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41238
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91255
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41166
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91153
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51329
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51345
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41448
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01252
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81294
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91303
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41104
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81325
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51160
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11242
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71214
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71267
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51126
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31154
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91106
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51304
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6864
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6960
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4843
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31321
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31212
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01519
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41734
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71553
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01099
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4263
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0971
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71254
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4821
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5360
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01321
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51147
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01153
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11200
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71247
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9838
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01232
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21093
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81194
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61327
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12067
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71139
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31261
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01143
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21143
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61276
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21224
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21119
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01079
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31238
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11264
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51000
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61142
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51144
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81209
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81269
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21207
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11165
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01361
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91251
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41115
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01198
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01184
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41246
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11245
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01168
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31326
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51136