>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62224
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51520
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91572
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01363
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01638
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9918
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61504
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21514
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61674
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41518
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61579
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21382
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62655
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11883
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1286
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91523
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51881
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51447
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31447
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41462
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31475
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01796
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61719
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01963
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11103
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31565
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41517
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31532
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31444
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71353
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71516
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12459
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41733
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31755
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81556
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11417
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21342
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21340
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21445
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11950
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71369
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51420
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61435
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11687
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71485
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51328
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31637
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91579
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21482
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01567
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61354
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71454
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31389
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61484
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31523
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41418
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31394
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11540
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21476
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71352
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51344
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41332
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51363
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31515
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01254
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81393
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81417
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01029
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01460
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21835
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31346
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71393
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4942
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4999
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91332
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11327
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0311
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31328
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91420
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5281
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51370
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41329
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01354
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01312
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21466
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1832
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61344
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51363
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61401
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11493
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81313
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11252
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81414
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31757
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9954
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2932
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11353
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91256
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41157
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01195
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91146
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41270
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71159
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41189
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9828
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21124
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41176
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2227
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21206
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21320
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4257
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01134
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81172
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61238
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01398
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61346
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01298
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81288
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61723
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61115
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2944
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81496
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81137
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81177
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11142
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61160
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91295
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01172
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41231
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71189
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81216
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21302
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21332
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91560
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71474
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1954
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11283
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61237
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51360
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21338
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11313
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41405
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31129
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41140
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21246
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51310
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11331
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91165
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21138
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71162
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21190
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51178
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71589
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21720
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11740
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31286
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81128
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61255
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01237
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31208
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71397
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41259
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8219
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4855
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71174
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31209
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31403
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01258
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31132
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91396
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71150
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51081
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51318
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11293
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51209
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5235
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31154
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71291
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81175
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81469
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91209
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81299
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91242
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81141
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41135
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31640
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21335
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51337
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81131
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21147
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51179
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7676
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31247
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4686
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8819
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2853
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31161
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51180
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21107
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51112
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11224
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71136
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41501
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61249
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41223
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21261
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11243
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71108
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01207
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11149
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11172
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5850
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81394
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11145
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81136
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41125
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8827
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31153
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31111
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31157
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21237
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21298
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51367
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51314
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31349
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91139
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41097
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51231
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51101
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01185
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31255
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41190
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21122
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4781
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71158
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01152
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31383
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71476
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81231
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0942
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6669
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21324
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11174
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21610
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61461
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31922
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7658
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11100
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11125
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31257
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91088
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11240
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31620
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21397
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51217
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01154
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81232
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21266
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91189
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21281
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71125
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31290
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21251
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61381
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81222
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91217
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81174
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41104
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81209
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51094
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01285
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71242
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91135
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51095
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31152
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61242
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01132
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1873
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51186
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01262
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51265
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61097
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51099
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61137
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11561
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01276
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51315
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71621
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31454
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31816
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31491
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01113
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71358
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31255
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11263
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01182
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2937
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61178
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51067
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21098
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11120
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11272
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51038
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9780
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51089
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51188
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61098
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9815
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61104
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91300
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81288
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31146
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01072
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7779
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01233
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11049
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31209
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41193
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91208
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41120
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91093
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51279
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51284
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41393
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01202
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81244
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91253
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41051
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81270
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51113
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11186
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71167
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71219
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51080
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31104
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91046
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51247
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6810
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6901
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4799
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31255
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31166
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01449
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41675
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71499
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01057
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4209
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0923
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71202
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4761
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5307
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01278
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51088
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01090
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11144
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71194
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9783
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01185
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21046
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81124
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61270
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12008
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71095
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31210
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01085
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21082
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61221
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21173
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21059
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01035
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31177
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11216
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5938
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61097
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51086
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81148
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81221
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21162
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11112
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01313
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91200
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41066
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01145
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01134
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41196
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11198
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01118
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31273
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51068