>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62451
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51724
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91772
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01566
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01872
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91110
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61716
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21715
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61920
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41729
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61775
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21579
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62867
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12097
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1485
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91715
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52078
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51640
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31638
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41649
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31666
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01985
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61954
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02149
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11304
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31760
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41696
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31726
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31625
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71533
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71701
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12702
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41962
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31951
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81738
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11605
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21528
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21520
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21625
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12181
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71551
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51605
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61625
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11874
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71706
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51565
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31815
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91778
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21659
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01787
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61573
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71647
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31561
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61658
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31738
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41606
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31576
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11733
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21654
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71525
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51504
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41529
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51548
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31699
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01463
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81574
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81622
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01194
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01637
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22017
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31507
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71554
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41122
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41167
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91504
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11500
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0496
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31491
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91598
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5461
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51550
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41506
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01565
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01505
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21657
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1996
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61510
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51537
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61587
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11695
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81525
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11432
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81558
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31948
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91097
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21072
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11498
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91405
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41290
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01344
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91280
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41415
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71295
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41329
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9989
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21291
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41318
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2375
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21353
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21455
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4402
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01293
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81341
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61383
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01539
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61497
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01470
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81439
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61877
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61262
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21113
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81652
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81265
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81329
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11301
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61299
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91442
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01309
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41380
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71323
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81376
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21462
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21506
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91745
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71627
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11095
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11425
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61402
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51505
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21486
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11468
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41548
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31290
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41318
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21398
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51455
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11464
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91296
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21263
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71296
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21334
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51308
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71739
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21883
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11913
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31416
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81255
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61385
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01375
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31366
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71558
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41416
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8358
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4996
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71341
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31349
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31549
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01416
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31261
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91532
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71278
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51210
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51490
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11446
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51335
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5365
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31285
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71423
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81312
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81609
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91335
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81433
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91370
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81310
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41281
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31806
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21491
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51507
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81272
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21291
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51343
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7800
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31393
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4821
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8952
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2980
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31286
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51314
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21231
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51243
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11354
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71265
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41646
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61411
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41347
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21393
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11395
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71229
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01333
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11274
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11329
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5986
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81549
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11267
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81258
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41249
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8990
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31310
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31235
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31316
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21372
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21427
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51518
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51450
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31486
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91301
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41220
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51355
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51221
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01344
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31391
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41317
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21247
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4913
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71276
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01269
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31540
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71627
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81354
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01077
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6789
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21461
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11310
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21756
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61602
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32085
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7804
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11227
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11247
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31418
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91214
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11379
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31782
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21539
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51332
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01294
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81355
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21388
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91332
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21446
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71292
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31411
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21408
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61519
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81373
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91377
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81301
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41225
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81344
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51214
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01423
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71371
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91292
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51207
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31278
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61382
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01257
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11021
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51338
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01381
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51388
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61242
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51227
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61267
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11713
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01394
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51462
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71742
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31612
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31947
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31615
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01236
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71487
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31371
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11384
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01309
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21079
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61329
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51177
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21223
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11269
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11431
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51195
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9894
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51234
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51346
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61236
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9929
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61218
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91408
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81419
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31290
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01227
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7905
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01359
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11173
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31327
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41310
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91328
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41232
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91245
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51396
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51425
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41514
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01318
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81370
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91371
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41191
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81397
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51230
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11313
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71283
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71328
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51194
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31222
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91181
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51400
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6929
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61048
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4908
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31408
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31279
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01622
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41820
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71634
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01167
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4331
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01046
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71337
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4919
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5431
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01379
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51233
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01230
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11276
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71312
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9922
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01293
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21159
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81283
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61418
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12136
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71204
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31331
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01222
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21227
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61341
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21287
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21200
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01141
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31323
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11326
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51078
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61210
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51228
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81293
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81336
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21275
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11234
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01429
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91323
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41178
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01264
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01255
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41312
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11313
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01238
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31402
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51224