>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62283
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51570
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91620
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01410
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01688
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9966
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61553
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21564
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61731
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41573
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61627
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21427
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62708
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11939
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1339
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91576
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51936
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51496
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31493
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41509
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31520
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01839
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61777
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02011
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11156
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31617
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41560
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31581
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31489
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71397
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71566
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12513
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41786
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31800
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81602
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11461
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21388
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21383
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21489
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12016
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71415
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51465
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61486
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11739
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71542
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51385
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31681
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91630
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21525
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01621
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61408
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71503
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31435
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61530
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31577
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41466
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31444
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11590
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21527
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71393
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51387
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41379
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51408
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31566
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01304
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81441
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81466
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01072
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01503
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21882
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31389
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71432
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4986
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41044
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91377
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11373
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0364
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31373
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91472
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5330
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51416
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41379
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01404
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01360
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21515
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1874
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61388
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51407
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61447
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11537
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81367
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11296
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81453
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31802
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9990
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2969
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11390
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91295
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41193
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01232
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91182
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41304
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71194
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41223
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9870
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21163
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41209
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2266
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21243
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21355
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4294
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01169
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81205
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61272
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01436
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61383
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01335
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81324
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61764
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61148
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2983
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81537
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81169
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81208
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11179
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61196
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91334
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01206
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41271
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71225
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81254
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21341
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21372
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91604
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71513
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1988
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11321
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61274
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51398
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21373
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11351
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41443
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31168
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41180
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21281
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51352
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11362
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91198
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21168
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71195
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21226
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51211
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71624
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21757
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11778
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31312
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81160
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61291
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01273
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31251
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71435
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41298
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8255
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4894
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71216
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31244
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31437
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01296
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31163
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91433
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71182
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51116
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51358
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11328
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51241
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5270
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31188
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71323
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81211
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81503
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91239
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81330
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91275
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81182
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41171
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31683
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21380
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51376
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81167
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21183
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51212
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7709
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31283
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4720
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8853
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2883
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31196
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51216
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21140
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51146
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11256
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71170
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41537
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61288
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41257
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21294
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11281
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71139
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01240
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11184
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11208
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5885
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81437
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11175
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81166
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41158
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8863
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31190
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31143
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31198
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21273
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21334
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51407
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51352
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31383
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91177
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41129
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51264
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51134
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01224
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31289
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41221
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21159
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4817
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71189
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01182
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31421
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71520
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81262
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0976
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6705
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21359
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11207
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21648
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61500
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31964
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7692
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11136
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11155
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31292
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91123
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11273
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31657
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21435
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51247
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01190
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81262
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21297
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91224
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21318
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71168
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31322
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21287
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61417
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81261
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91252
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81206
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41135
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81242
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51124
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01322
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71274
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91173
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51123
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31183
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61277
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01162
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1914
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51221
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01294
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51297
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61131
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51131
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61168
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11594
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01310
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51349
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71656
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31492
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31853
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31528
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01145
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71391
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31286
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11293
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01211
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2975
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61219
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51096
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21129
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11153
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11308
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51073
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9814
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51124
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51226
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61135
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9847
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61134
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91330
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81326
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31182
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01110
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7814
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01269
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11085
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31243
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41223
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91239
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41149
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91128
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51314
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51326
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41431
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01233
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81278
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91288
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41083
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81307
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51144
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11220
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71198
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71253
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51112
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31138
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91081
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51281
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6844
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6935
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4830
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31297
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31198
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01493
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41714
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71532
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01085
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4245
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0954
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71236
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4799
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5345
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01309
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51125
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01129
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11181
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71229
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9819
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01218
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21078
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81165
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61304
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12043
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71126
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31247
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01125
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21119
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61258
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21207
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21099
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01065
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31218
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11251
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5974
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61128
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51123
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81187
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81255
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21193
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11145
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01347
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91236
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41100
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01183
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01168
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41233
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11228
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01150
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31310
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51115