>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62474
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51743
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91792
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01591
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01889
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.91128
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61736
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21734
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61939
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41748
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61793
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21601
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62890
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.12117
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1508
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91734
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.52098
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51658
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31656
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41667
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31684
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.02003
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61974
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.02172
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11323
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31779
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41713
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31745
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31641
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71549
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71718
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12726
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41980
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31969
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81758
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11624
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21545
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21535
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21647
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.12210
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71567
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51624
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61644
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11894
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71724
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51584
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31836
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91800
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21678
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01806
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61592
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71662
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31580
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61675
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31760
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41624
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31591
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11752
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21671
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71546
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51521
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41546
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51563
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31720
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01486
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81595
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81638
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01211
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01659
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.22035
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31522
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71572
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.41143
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.41182
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91519
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11518
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0515
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31507
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91615
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5484
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51572
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41522
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01582
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01526
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21675
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.11019
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61527
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51554
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61602
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11712
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81542
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11442
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81573
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31962
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.91115
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.21088
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11514
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91416
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41304
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01358
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91292
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41429
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71308
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41342
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.91001
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21304
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41330
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2391
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21366
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21466
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4415
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01303
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81350
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61393
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01549
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61511
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01484
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81455
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61892
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61272
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.21123
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81670
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81278
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81345
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11312
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61316
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91459
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01320
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41395
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71337
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81392
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21474
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21519
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91757
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71642
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.11104
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11440
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61413
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51517
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21498
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11482
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41563
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31300
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41330
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21410
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51466
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11479
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91307
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21275
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71309
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21344
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51318
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71751
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21902
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11926
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31431
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81266
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61399
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01391
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31377
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71573
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41427
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8376
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.41012
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71352
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31361
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31561
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01429
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31271
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91544
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71292
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51220
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51501
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11462
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51345
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5376
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31294
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71435
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81325
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81621
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91347
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81450
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91381
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81319
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41297
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31818
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21507
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51519
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81281
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21300
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51359
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7811
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31402
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4833
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8963
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2990
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31295
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51325
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21243
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51252
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11364
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71276
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41656
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61423
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41358
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21409
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11408
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71239
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01345
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11283
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11337
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5994
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81561
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11278
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81271
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41259
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.81000
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31322
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31243
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31328
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21383
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21438
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51529
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51463
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31500
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91311
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41232
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51372
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51230
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01353
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31404
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41327
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21257
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4922
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71284
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01279
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31550
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71645
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81363
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.01086
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6799
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21471
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11319
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21766
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61612
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.32099
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7815
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11235
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11256
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31429
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91223
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11390
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31797
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21548
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51343
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01302
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81368
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21402
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91343
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21457
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71304
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31423
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21420
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61532
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81385
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91387
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81312
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41233
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81352
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51226
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01434
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71379
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91304
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51217
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31288
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61392
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01265
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.11028
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51347
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01391
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51398
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61251
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51237
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61277
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11723
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01407
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51472
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71756
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31632
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31956
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31626
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01245
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71497
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31381
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11394
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01321
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.21087
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61340
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51188
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21232
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11278
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11442
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51208
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9906
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51242
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51355
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61246
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9939
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61227
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91418
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81427
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31299
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01235
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7915
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01370
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11181
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31337
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41321
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91341
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41241
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91252
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51406
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51440
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41524
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01329
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81379
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91380
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41226
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81407
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51239
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11323
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71293
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71341
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51203
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31234
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91188
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51409
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6937
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.61057
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4918
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31417
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31294
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01634
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41835
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71649
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01179
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4348
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.01059
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71347
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4931
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5444
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01390
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51242
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01238
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11288
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71327
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9933
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01302
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21167
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81293
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61432
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.12149
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71218
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31339
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01229
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21237
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61352
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21296
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21208
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01151
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31332
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11336
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.51090
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61219
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51238
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81305
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81347
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21284
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11245
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01439
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91334
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41186
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01272
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01265
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41321
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11327
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01246
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31418
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51232